NEMIX RAM 64GB (4X16GB) DDR4 2400MHz PC4-19200 2Rx8 1.2V CL17 288-PIN Non-ECC UDIMM Unbuffered Desktop Memory KIT
★★★★★ 4.2 71 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by inclusivestaffingllc.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Once You Install NEMIX RAM You Won't need Anything Else.
UPC 612508038517
Brand NEMIX RAM
Voltage 1.2 Volts
RAM Size 64 GB
Form Factor DIMM
Item Weight 4 Ounces
Manufacturer NEMIX RAM
Memory Speed 19200 MHz
Model Number MD19200-628K04-687
Number of Pins 288
Mfr Part Number MD19200-628K04-G
Memory Generation DDR4
Compatible Devices Desktop PC's, Non-ECC Unbuffered PC Motherboards, Workstation Computers
Data Transfer Rate 2400 MHz
Memory Form Factor UDIMM
Additional Features High Performance
Warranty Description Lifetime Replacement Warranty
RAM Memory Technology DDR4
Column Address Strobe Latency 17
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
71 ratings | 29 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (55)
4 stars
6% (4)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (8)